Command and liaison vehicles

Information

Restricted procedure
1/17/2015 4:41 AM (GMT+01:00)
1/29/2015 11:00 AM

Buyer

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Malwina Morella
ul. Mszczonowska 4
02-337 Warszawa
POLAND

Closing date has passed.

Short description

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. ul. Mszczonowska 4, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., For the attention of: Malwina Morella, Warszawa, 02-337, POLAND. Telephone: +48 222201800. Fax: +48 222201874. E-mail: malwina.morella@gaz-system.pl

(Supplement to the Official Journal of the European Union, 20.12.2014, 2014/S 246-435063)

2015/S 012-017983

RE:

CPV:35412500, 35710000, 32236000

Command and liaison vehicles

Command, control, communication and computer systems

Radio telephones

Instead of:

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem Zamówienia jest dostawa i wdrożenie Mobilnych Centrów Łączności i Zarządzania Kryzysowego. Opis przedmiotu zamówienia podany w niniejszym dokumencie jest ogólny i służy zapoznaniu potencjalnych oferentów z przedmiotem zamówienia w celu umożliwienia potencjalnym oferentom złożenia wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Oferentom dopuszczonym do udziału w Postępowaniu przedstawiona zostanie pełna Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (dalej SIWZ). SIWZ zostanie udostępniony w toku dalszego postępowania Wykonawcom z zastrzeżeniem Art. 138c ust. 1 punkt 1 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych oraz po podpisaniu przez wnioskujących Porozumienia o zachowaniu poufności.

Moduły składające się na Mobilne Centra Łączności i Zarządzania Kryzysowego:

Moduł nr 1 Mobilne Centrum Łączności – pojazd LEKKI 2 szt.

Moduł nr 2 Mobilne Centrum Łączności – pojazd CIĘŻKI 1 szt.

Moduł nr 3 Mobilny Zespół Łączności – walizkowy zestaw łączności radiowej z osprzętem 2 szt.

Moduł nr 4 Mobilny Zespół Łączności – walizkowy system łączności satelitarnej 1 szt.

Moduł 1. Mobilne Centrum Łączności – pojazd LEKKI (2 sztuki )

Pojazd jednobryłowy typu „furgon towarowo-osobowy” o masie całkowitej nieprzekraczającej 5 ton, z napędem 4 x 4.

Pojazd musi składać się z przedziału kierowcy, przedziału dyspozytorskiego i przedziału do zabudowania systemów łączności. Pojazd fabrycznie nowy, nieużywany, uprzednio nierejestrowany. Pojazd przystosowany do przewozu w przedziale kierowcy 2 lub 3 osób, w tym kierowcy (jeden rząd siedzeń). Pojazd musi być dostosowany do montażu na dachu zespołu anten radiowych VHF, GSM, VSAT. W pojeździe należy zamontować dwa maszty antenowe, na jednym z nich musi być zainstalowana kamera IP z funkcją zoom. Zasilanie dodatkowe z agregatu i baterii akumulatorów. Instalacja energetyczna zabudowy składa się z dwóch obwodów głównych - ogólny – zasilający, sprzęt socjalny, ogrzewanie, klimatyzację oraz urządzenia podłączone do gniazd tego obwodu oraz autonomiczny – podtrzymywany akumulatorowo, zasilający urządzenia teleinformatyczne oraz radiotelefony oraz oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Wszystkie przedziały muszą posiadać wentylację, ogrzewanie i klimatyzację, które zapewnią optymalną temperaturę pracy dla ludzi oraz zainstalowanego sprzętu teleinformatycznego. Szczegółowy opis wymagań zostanie podany w SIWZ.

Moduł 2. Mobilne Centrum Łączności – pojazd CIĘŻKI (1 sztuka)

Pojazd ciężarowy przystosowany do poruszania się w trudnych warunkach terenowych, z napędem minimum 6 x 6.

Pojazd fabrycznie nowy, nieużywany, uprzednio nierejestrowany. Pojazd musi składać się z kabiny kierowcy (kabina 2-drzwiowa, jeden rząd siedzeń, 3-miejscowa w układzie 1+2) oraz przedziałów: dyspozytorskiego, managerskiego, przedziału do zabudowania systemów łączności oraz socjalnego (zlewozmywak, lodówka, kuchenka mikrofalowa i inne).

Pojazd musi być dostosowany do montażu na dachu zespołu anten radiowych VHF, GSM, VSAT. W pojeździe należy zamontować dwa maszty antenowe, na jednym z nich musi być zainstalowana kamera IP z funkcją zoom. Zasilanie dodatkowe z agregatów i baterii akumulatorów. Instalacja energetyczna zabudowy składa się z dwóch obwodów głównych - ogólny – zasilający, sprzęt socjalny, ogrzewanie, klimatyzację oraz urządzenia podłączone do gniazd tego obwodu w przedziałach oraz autonomiczny – podtrzymywany akumulatorowo, zasilający urządzenia teleinformatyczne oraz radiotelefony oraz oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Wszystkie przedziały muszą posiadać wentylację, ogrzewanie i klimatyzację, które zapewnią optymalną temperaturę pracy dla ludzi oraz zainstalowanego sprzętu teleinformatycznego. Szczegółowy opis wymagań zostanie podany w SIWZ.

Funkcjonalny opis systemów łączności zabudowanych w pojazdach (dotyczy Modułu 1 i Modułu 2):

a) łączność radiotelefoniczna/dyspozytorska za pomocą modułu radiowego cyfrowego z przemiennikiem;

b) wyposażenie każdego z pojazdów w radiotelefony cyfrowe (VHF) dostosowane do pracy w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX, Ex, IP67) oraz wokół Mobilnego Centrum i o jak największym zasięgu;

c) połączenie Mobilnego Centrum (każdego pojazdu) z siecią korporacyjną Zamawiającego ( uruchamianie aplikacji, poczta, telefonia) z użyciem LTE, 3G, CDMA, SAT z inteligentnym podziałem pasma między media;

d) zaawansowane funkcje dyspozytora (przekazywanie połączeń: radiotelefonia Zamawiającego – sieć telefoniczna w kraju, rejestracja korespondencji audio, geolokalizacja Mobilnego Centrum i pracowników z radiotelefonami, alarmowanie ‘man-down';

e) wyposażenie każdego pojazdu w sieć WiFi o zarządzalnych poziomach dostępu do internetu i sieci korporacyjnej Zamawiającego,

f) wyposażenie każdego pojazdu w telefony IP i wideo terminal.

g) wyposażenie każdego pojazdu w kamery IP PTZ dzień /noc z funkcją zoom,

h) wyposażenie każdego pojazdu w kamerę termowizyjną z funkcją bezprzewodowej, transmisji

i) wyposażenie każdego pojazdu w stacje meteorologiczną,

Funkcjonalny opis Mobilnego Zespołu Łączności – walizkowy zestaw łączności radiowej z osprzętem (dotyczy Modułu 3):

Zasilanie zespołu z: 230 V AC i 12 V DC. Zespół (moduł) realizuje wszystkie funkcje opisane w punktach a) ..e) powyżej, przewidziane dla środków łączności zainstalowanych w pojeździe. Zespół musi zawierać zestaw radiotelefonów cyfrowych nasobnych (ATEX, Ex, IP67), szczegółowo opisany w SIWZ; do Zespołu musi być dodany odpowiedni maszt antenowy rozstawiany ręcznie i odpowiednio stabilizowany, opcjonalnie do zestawu może być dołączony przez Ethernet „walizkowy system łączności satelitarnej” w celu zwiększenia redundancji systemu. Całe rozwiązanie musi być odporne na warunki środowiskowe pracy na zewnątrz.

Funkcjonalny opis Mobilnego Zespołu Łączności – walizkowy system łączności satelitarnej. (Moduł 4).

Zasilanie zespołu: 230 V AC i 12 V DC. Antena satelitarna przenośno-przewoźna typu „quick deploy” z montażem beznarzędziowym oraz z systemem automatycznego pozycjonowania w kierunku wybranego satelity, modem satelitarny, system zarządzania modułem, we/wy Ethernet. Zespół przeznaczony do opcjonalnego dołączania do Modułu 3 w celu zwiększenia redundancji systemu. Całe rozwiązanie musi być odporne na warunki środowiskowe pracy na zewnątrz.

Zamawiający będzie wymagał aby dostawa radiotelefonów nasobnych przewidzianych w powyższym opisie dla Modułów 1 do 3, była dokonana przed dostawą modułów. Szczegółowy opis wymagań będzie podany w SIWZ.

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów (jeżeli dotyczy):

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:

1. W okresie ostatnich czterech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizowali co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1.800.000 złotych brutto na dostawę środków łączności zainstalowanych w pojazdach wraz z dostawą pojazdu.

Przez „środek łączności” rozumie się pojazd z:

— wyposażeniem elektronicznym umożliwiającym cyfrową łączność radiotelefoniczną – dyspozytorską,

— wyposażeniem umożliwiającym integrację sieci lokalnej pojazdu z siecią korporacyjną przedsiębiorstwa z uwzględnieniem telefonii VoIP, sieci WiFi oraz łącza satelitarnego

— wyposażeniem socjalnym (np. zabudowana na stałe kuchnia mikrofalowa, umywalka, itp.).

2. Dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w wdrożeniu, posiadającymi, niezbędne do jego wykonania wymagane doświadczenie, kwalifikacje. W dziedzinie IT wymaga się udziału co najmniej po jednej osobie posiadającej certyfikaty Cisco CCIE (Cisco Certified Internetworking Expert) oraz specjalizację Cisco Advanced Unified Communication.

Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji wyżej wymienionych specjalistów.

Uwaga:

W przypadku wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składanego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki określone w pkt 1. – pkt 2. może spełniać łącznie grupa Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w Sekcji III.2.3) pkt 1. - pkt 2. niniejszego ogłoszenia może polegać na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy.

Wymagane dokumenty:

1) Wykaz zrealizowanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zamówień spełniających warunek, o którym mowa w Sekcji III.2.3) pkt 1. niniejszego ogłoszenia wraz z podaniem informacji o przedmiocie zamówienia, w szczególności poprzez podanie wartości dostawy, dat wykonania oraz podmiotu, na rzecz którego została zrealizowana dostawa. .

Do każdego zamówienia wymienionego w wykazie należy dołączyć dowody potwierdzające, że zamówienia te zostały wykonane należycie, tj.:

a) poświadczenie,

b) oświadczenie Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia o którym mowa w lit. a) powyżej,

c) w przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, o którym mowa powyżej, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w lit. a) – lit. b) powyżej.

Zamawiający wskazuje, iż stosownie do treści § 1 ust. 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. poz. 231), zwanego dalej „Rozporządzeniem”, w sposób obiektywny i niedyskryminacyjny określił w Sekcji III.2.3) ust. 1 ogłoszenia dostaw, których dotyczy obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie dostaw. Tym samym Zamawiający informuje, iż nie wymaga przedkładania wykazu wykonanych głównych dostaw w okresie ostatnich czterech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, o którym mowa w § 1 ust. 1 pkt 3) rzeczonego Rozporządzenia, ale wymaga przedłożenia wyłącznie dokumentów określonych w pkt 1) powyżej.

2) Wykaz osób, o których mowa w Sekcji III.2.3) pkt 2 ogłoszenia, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i posiadanych uprawnień i certyfikatów niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, wraz z oświadczeniem, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

Uwaga:

W przypadku wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składanego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty określone w pkt 1) – pkt 2) może złożyć łącznie grupa Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

16.1.2015 (11:00)

Read:

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

Przedmiotem Zamówienia jest dostawa i wdrożenie Mobilnych Centrów Łączności i Zarządzania Kryzysowego. Opis przedmiotu zamówienia podany w niniejszym dokumencie jest ogólny i służy zapoznaniu potencjalnych oferentów z przedmiotem zamówienia w celu umożliwienia potencjalnym oferentom złożenia wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Oferentom dopuszczonym do udziału w Postępowaniu przedstawiona zostanie pełna Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (dalej SIWZ). SIWZ zostanie udostępniony w toku dalszego postępowania Wykonawcom z zastrzeżeniem Art. 138c ust. 1 punkt 1 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych oraz po podpisaniu przez wnioskujących Porozumienia o zachowaniu poufności.

Moduły składające się na Mobilne Centra Łączności i Zarządzania Kryzysowego:

Moduł nr 1 Mobilne Centrum Łączności – pojazd Lekki 2 szt.

Moduł nr 2 Mobilne Centrum Łączności – pojazd Ciężki 1 szt.

Moduł nr 3 Mobilny Zespół Łączności – walizkowy zestaw łączności radiowej z osprzętem 2 szt.

Moduł nr 4 Mobilny Zespół Łączności – walizkowy system łączności satelitarnej 1 szt.

Moduł 1. Mobilne Centrum Łączności – pojazd Lekki (2 sztuki).

Pojazd jednobryłowy typu „furgon towarowo-osobowy” o masie całkowitej nieprzekraczającej 5 ton, z napędem 4 x 4.

Pojazd musi składać się z przedziału kierowcy, przedziału dyspozytorskiego i przedziału do zabudowania systemów łączności. Pojazd fabrycznie nowy, nieużywany, uprzednio nierejestrowany. Pojazd przystosowany do przewozu w przedziale kierowcy 2 lub 3 osób, w tym kierowcy (jeden rząd siedzeń). Pojazd musi być dostosowany do montażu na dachu zespołu anten radiowych VHF, GSM, VSAT. W pojeździe należy zamontować dwa maszty antenowe, na jednym z nich musi być zainstalowana kamera IP z funkcją zoom. Zasilanie dodatkowe z agregatu i baterii akumulatorów. Instalacja energetyczna zabudowy składa się z 2 obwodów głównych – ogólny – zasilający, sprzęt socjalny, ogrzewanie, klimatyzację oraz urządzenia podłączone do gniazd tego obwodu oraz autonomiczny – podtrzymywany akumulatorowo, zasilający urządzenia teleinformatyczne oraz radiotelefony oraz oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Wszystkie przedziały muszą posiadać wentylację, ogrzewanie i klimatyzację, które zapewnią optymalną temperaturę pracy dla ludzi oraz zainstalowanego sprzętu teleinformatycznego. Szczegółowy opis wymagań zostanie podany w SIWZ.

Moduł 2. Mobilne Centrum Łączności – pojazd Ciężki (1 sztuka).

Pojazd ciężarowy przystosowany do poruszania się w trudnych warunkach terenowych, z napędem minimum 6 x 6.

Pojazd fabrycznie nowy, nieużywany, uprzednio nierejestrowany. Pojazd musi składać się z kabiny kierowcy (kabina 2-drzwiowa, jeden rząd siedzeń, 3-miejscowa w układzie 1 + 2) oraz przedziałów: dyspozytorskiego, managerskiego, socjalnego (zlewozmywak, lodówka, kuchenka mikrofalowa i inne i przedziału do zabudowania systemów łączności.

Pojazd musi być dostosowany do montażu na dachu zespołu anten radiowych VHF, GSM, VSAT. Zasilanie dodatkowe z agregatów i baterii akumulatorów. Instalacja energetyczna zabudowy składa się z 2 obwodów głównych – ogólny – zasilający, sprzęt socjalny, ogrzewanie, klimatyzację oraz urządzenia podłączone do gniazd tego obwodu w przedziałach oraz autonomiczny – podtrzymywany akumulatorowo, zasilający urządzenia teleinformatyczne oraz radiotelefony oraz oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Wszystkie przedziały muszą posiadać wentylację, ogrzewanie i klimatyzację, które zapewnią optymalną temperaturę pracy dla ludzi oraz zainstalowanego sprzętu teleinformatycznego. Szczegółowy opis wymagań zostanie podany w SIWZ.

Funkcjonalny opis systemów łączności zabudowanych w pojazdach (dotyczy Modułu 1 i Modułu 2):

a) łączność radiotelefoniczna/dyspozytorska za pomocą modułu radiowego cyfrowego z przemiennikiem;

b) wyposażenie każdego z pojazdów w radiotelefony cyfrowe (VHF) dostosowane do prac w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX, Ex, IP67) oraz wokół Mobilnego Centrum i o jak największym zasięgu;

c) połączenie Mobilnego Centrum (każdego pojazdu) z siecią korporacyjną Zamawiającego ( uruchamianie aplikacji, poczta, telefonia) z użyciem LTE, 3G, CDMA, SAT z inteligentnym podziałem pasma między media;

d) zaawansowane funkcje dyspozytora (przekazywanie połączeń: radiotelefonia Zamawiającego – sieć telefoniczna w kraju, rejestracja korespondencji audio, geolokalizacja Mobilnego Centrum i pracowników z radiotelefonami, alarmowanie ‘man-down';

e) wyposażenie każdego pojazdu w sieć WiFi o zarządzalnych poziomach dostępu do internetu i sieci korporacyjnej Zamawiającego;

f) wyposażenie każdego pojazdu w telefony IP i wideo terminal;

g) wyposażenie każdego pojazdu w kamery IP PTZ dzień /noc z funkcją zoom;

h) wyposażenie każdego pojazdu w kamerę termowizyjną z funkcją bezprzewodowej, transmisji;

i) wyposażenie każdego pojazdu w stacje meteorologiczną.

Funkcjonalny opis Mobilnego Zespołu Łączności – walizkowy zestaw łączności radiowej z osprzętem (dotyczy Modułu 3):

Zasilanie zespołu z: 230 V AC i 12 V DC realizujący wszystkie funkcje opisane w punktach a) ..e) powyżej. Zespół musi zawierać zestaw radiotelefonów cyfrowych nasobnych (ATEX, Ex, IP67), szczegółowo opisany w SIWZ; do Zespołu musi być dodany odpowiedni maszt antenowy rozstawiany ręcznie i odpowiednio stabilizowany, opcjonalnie do zestawu może być dołączony przez Ethernet „walizkowy system łączności satelitarnej” w celu zwiększenia redundancji systemu. Całe rozwiązanie musi być odporne na warunki środowiskowe pracy na zewnątrz.

Funkcjonalny opis Mobilnego Zespołu Łączności – walizkowy system łączności satelitarnej. (dotyczy Modułu 4).

Zasilanie zespołu: 230 V AC i 24 V DC. Antena satelitarna przenośno-przewoźna typu „quick deploy” z montażem beznarzędziowym oraz z systemem automatycznego pozycjonowania w kierunku wybranego satelity, modem satelitarny, system zarządzania modułem, we/wy Ethernet. Zespół przeznaczony do opcjonalnego dołączania do Modułu 3 w celu zwiększenia redundancji systemu. Całe rozwiązanie musi być odporne na warunki środowiskowe pracy na zewnątrz.

Zamawiający będzie wymagał aby dostawa radiotelefonów nasobnych opisanych w Module 1 Module 2 i Module 3 była dokonana przed dostawą modułów. Szczegółowy opis wymagań będzie podany w SIWZ.

III.2.3) Kwalifikacje techniczne:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów (jeżeli dotyczy):

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:

1. W okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – zrealizowali:

— dostawę co najmniej jednego środka łączności o wartości nie mniejszej niż 1 800 000 PLN brutto lub

— nie mniej niż 2 dostawy środków łączności o wartości łącznej nie mniejszej niż 1 800 000 PLN brutto, przy czym jednostkowa wartość każdego środka łączności nie może być niższa niż 900 000 PLN brutto.

Przez „środek łączności” rozumie się pojazd z:

— wyposażeniem elektronicznym umożliwiającym cyfrową łączność radiotelefoniczną – dyspozytorską,

— wyposażeniem umożliwiającym integrację sieci lokalnej pojazdu z siecią korporacyjną przedsiębiorstwa z uwzględnieniem telefonii VoIP, sieci WiFi oraz łącza satelitarnego,

— wyposażeniem socjalnym (np. zabudowana na stałe kuchnia mikrofalowa, umywalka, itp.).

2. Dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które będą uczestniczyć w wdrożeniu, posiadającymi, niezbędne do jego wykonania wymagane doświadczenie, kwalifikacje. W dziedzinie IT wymaga się aby Wykonawca zapewnił udział co najmniej jednej osoby posiadającej certyfikat Cisco CCIE Voice (Cisco Certified Internetworking Expert) lub Cisco CCNP Voice (Cisco Certified Network Professional)

Uwaga:

W przypadku wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składanego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunki określone w pkt 1–pkt 2 może spełniać łącznie grupa Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w Sekcji III.2.3) pkt 1–pkt 2 niniejszego ogłoszenia może polegać na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy.

Wymagane dokumenty:

1) Wykaz zrealizowanych w okresie ostatnich 4 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zamówień spełniających warunek, o którym mowa w Sekcji III.2.3) pkt 1 niniejszego ogłoszenia wraz z podaniem informacji o przedmiocie zamówienia, w szczególności poprzez podanie wartości dostawy, dat wykonania oraz podmiotu, na rzecz, którego została zrealizowana dostawa.

Do każdego zamówienia wymienionego w wykazie należy dołączyć dowody potwierdzające, że zamówienia te zostały wykonane należycie, tj.:

a) poświadczenie;

b) oświadczenie Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia o którym mowa w lit. a) powyżej;

c) w przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie, o którym mowa powyżej, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w lit. a) – lit. b) powyżej.

Zamawiający wskazuje, iż stosownie do treści § 1 ust. 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. poz. 231), zwanego dalej „Rozporządzeniem”, w sposób obiektywny i niedyskryminacyjny określił w Sekcji III.2.3) ust. 1 ogłoszenia dostaw, których dotyczy obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie dostaw. Tym samym Zamawiający informuje, iż nie wymaga przedkładania wykazu wykonanych głównych dostaw w okresie ostatnich czterech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, o którym mowa w § 1 ust. 1 pkt 3) rzeczonego Rozporządzenia, ale wymaga przedłożenia wyłącznie dokumentów określonych w pkt 1) powyżej.

2) Wykaz osób, o których mowa w Sekcji III.2.3) pkt 2 ogłoszenia, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i posiadanych uprawnień i certyfikatów niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, wraz z oświadczeniem, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

Uwaga:

W przypadku wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składanego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokumenty określone w pkt 1)–pkt 2) może złożyć łącznie grupa Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

29.1.2015 (11:00)

Mercell Holding AS

Part of the Mercell Group, one of Europe’s leading providers of e tender systems and information between buyers and suppliers in the professional market.

Contact us

Write to us

+47 21 01 88 00